PLACEMENT 2011-12

 

S.no.

Name of the student

Branch

Company

  1.  

Apurva L. Shrirang

CSE

Infosys

  1.  

Prakash kumar ranjan

CSE

Infosys

  1.  

Ved prasad sharma

CSE

Infosys

  1.  

Vibhuti uppadhyay

CSE

Infosys

  1.  

Amit diwane

IT

Infosys

  1.  

Disha duggal

ETC

Infosys

  1.  

Kritika Rai

ETC

Infosys

  1.  

Priyanka ladhha

ETC

Infosys

  1.  

Smiriti Gupta

ETC

Infosys

  1.  

Jay Vaishnav

ETC

Infosys

  1.  

Sambhamurty R.

ETC

Infosys

  1.  

Vishesh Vyas

ETC

Infosys

  1.  

Md. Taslim Ansari

CSE

Tech Mahindra

  1.  

Praful Kumar

IT

Tech Mahindra

  1.  

Rahul Ramtekekar

ETC

Tech Mahindra

  1.  

Md. Shashul Rfin

ETRX

Jetking

  1.  

Ku. Nilakshi Khapekar

ETRX

Jetking

  1.  

Harish Ramaswami

ETC

HCL

  1.  

Vishesh Vyas

ETC

HCL

  1.  

Mayuri Kindarle

IT

Ypisilon Ltd.

 

 

 

PLACEMENT 2012-13

 

 

  Sr.No.

Name of Student Branch Company Name

1

Ms. Deepika chalpe

Computer Science & Engg.

CMC   Ltd.(A TATA Enterprise)

2

Mr.Ram Sadatkar

Computer Science & Engg.

Eclinical works

3

Mr.Sunny Zode

Computer Science & Engg.

Eclinical works

4

Ms. Supriya Dixit

Computer Science & Engg.

iNtarvo technologies

5

Mr.Mithilesh Upadhyay

Computer Science & Engg.

CMS Info Pvt.Ltd.

6

Ms.Kalyani Matey

Computer Science & Engg.

CMS Info Pvt.Ltd.

7

Ms.Rutuja Pokle

Computer Science & Engg.

CMS Info Pvt.Ltd.

8

Mr.Nitin R Khante

Computer Science & Engg.

CMS Info Pvt.Ltd.

9

Ms.Sailee A Darodkar

Computer Science & Engg.

CMS Info Pvt.Ltd.

10

Mr.Badal Junghare

Computer Science & Engg.

CMS Info Pvt.Ltd.

11

Mr.Shrikunj Agarwal

Computer Science & Engg.

CMS Info Pvt.Ltd.

12

Ms.Harshala Ingole

Computer Science & Engg.

CMS Info Pvt.Ltd.

13

Ms.Sayali Zalke

Computer Science & Engg.

CMS Info Pvt.Ltd.

14

Ms.Priyanka Humane

Computer Science & Engg.

Bosch (SL)

15

Ms.Supriya Dixit

Computer Science & Engg.

Well point Technologies

16

Ms.Dipali Rametakkar

Computer Science & Engg.

Well point Technologies

17

Mr. Ajay pandey

Electronics & Telecomm Engg.

CMC   Ltd.(A TATA Enterprise)

18

Mr. Vivek Pandey

Electronics & Telecomm Engg

CMC   Ltd.(A TATA Enterprise)

19

Mr. Ranjan Ranu

Electronics & Telecomm Engg

CMC   Ltd.(A TATA Enterprise)

20

Mr.Rahul Lambe

Electronics & Telecomm Engg

CMS Info Pvt.Ltd.

21

Mr.Ankur Sambhe

Electronics & Telecomm Engg

CMS Info Pvt.Ltd.

22

Mr.Deepak Kumar

Electronics & Telecomm Engg

Indian navy (SL)

23

Mr.Deepak Kumar

Electronics & Telecomm Engg

Advance auto Accessories Corp.

24

Mr.Sumit Singh

Electronics & Telecomm Engg

Advance auto Accessories Corp.

25

Mr.Rohit Kumar

Electronics & Telecomm Engg

Advance auto Accessories Corp.

26

Mr.Ajay pande

Electronics & Telecomm Engg

Advance auto Accessories Corp.

27

Mr.Manish Kumar

Electronics Engineering

iNtarvo technologies

28

Mr.Utkarsha Jambhulkar

Electronics Engineering

iNtarvo technologies

29

Mr.Adesh Kewate

Electronics Engineering

iNtarvo technologies

30

Mr.Abhishek Bolakhe

Electronics Engineering

iNtarvo technologies

31

Mr.Sachin Suryawanshi

Electronics Engineering

CMS Info Pvt.Ltd.

32

Mr.Pratik Fating

Electronics Engineering

CMS Info Pvt.Ltd.

33

Mr.Mithun Khandade

Electronics Engineering

CMS Info Pvt.Ltd.

34

Mr.Piyush Narlawar

Electronics Engineering

Orange software technologies

35

Mr.Samlesh shambhu sav

Electronics Engineering

Ypsilon

36

Ms.Rinku Mishra

Electronics Engineering

HCL Slocum

37

Mr. Manish Rathi

Information & Technology

CMC   Ltd.(A TATA Enterprise)

38

Mr.Sarika Katole

Information & Technology

iNtarvo technologies

39

Mr.Swapnil Bhole

Information & Technology

CMS Info Pvt.Ltd.

40

Mr.Harpreet Singh

Information & Technology

CMS Info Pvt.Ltd.

41

Mr.Mahesh Kale

Information & Technology

CMS Info Pvt.Ltd.

42

Mr.Priyanka Mohadikar

Information & Technology

CMS Info Pvt.Ltd.

43

Mr.Nitish kumar Bhaskar

Information & Technology

CMS Info Pvt.Ltd.

44

Mr.Pritam Kumar

Information & Technology

CMS Info Pvt.Ltd.

45

Mr.Kumar Rishab

Information & Technology

CMS Info Pvt.Ltd.

46

Mr. Ramji Rai

Information & Technology

CMS Info Pvt.Ltd.

47

Ms.Karishma Bansole

Information & Technology

CMS Info Pvt.Ltd.

48

Mr.Divesh Agarwal

Information & Technology

CMS Info Pvt.Ltd.

49

Mr.Swapnil Bhole

Information & Technology

Orange software technologies

50

Ms.Roshni Zalpure

Information & Technology

Orange software technologies

51

Ms.Minal Kadoo

Information & Technology

Bosch (SL)

52

Mr.Sagar Bhalekar

Information & Technology

Well point Technologies

53

Ms.Rutuja Pokle

Information & Technology

Well point Technologies

54

Ms.Jai prakash gupta

Information & Technology

Well point Technologies

 

 

PLACEMENT 2013-14

 

SN

NAME OF STUDENTS

BRANCH

COMPANY

1

Jyoti Sonarghare

IT

Smart Data Enterprise

2

Pooja Joshi

CSE

Zensar Technology

3

Shirish Kukde

CSE

Zensar Technology

4

Anant Pal

CSE

Zensar Technology

5

Pratiksha Makde

ETC

Tech Mahindra

6

Akash Bongirwar (SL)

IT

Indian Navy

7

Mithilesh Uppadhyaya

CSE

Syntel

   

 

 PLACEMENT 2014-15

 

Sn

Name

Branch

Company

1

Ms. Divya Samarth

CSE

L & T Infotech

2

Ms. Shivani Samarth

CSE

L & T Infotech

3

Mr. Saurav Sahay

ETC

L & T Infotech

4

Mr. Manish Sahu

ETC

L & T Infotech

5

Mr. Vivek Sawarkar

ETC

L & T Infotech

6

Ms. Monika Diwane

ETC

L & T Infotech

7

Mr. Kapil Gidwani

ETRX

L & T Infotech

8

Mr. Sudhanshu Shekhar

ETC

Integrated Wireless Solution

9

Mr. Shahid Sheikh

ETC

Integrated Wireless Solution

10

Ms. Priyanka Bire

ETC

Integrated Wireless Solution

11

Ms. Samata Deshbhratar

CSE

NSP Futuretech

12

Ms. Monica Diwane

ETC

Tata Consultancy Services(TCS)

13

Mr. Atul Charpe

CSE

Zeona Software

14

Ms. Ketki Kavishwar

CSE

Zensar Technology

15

Mr. Ashish Gupta

Civil

Astral

16

Mr. Manish Kharade

Civil

Astral

17

Mr. Shubham Khorgade

Civil

Astral

18

Ms. Ankita Morghade

CSE

Dhandhaniya Infotech

19

Mr. Sagar Deotale

ETRX

IKYA human Capital Solution

        

 

PLACEMENT 2015-16 till NOV 2015

Sr. no.

Name

Branch

Company

1

Mr. Vaibhav Kurve

Electrical Engg

TCS

2

Ms. Isha Ramteke

Electrical Engg

TCS

3

Ms. Divya Bawankule

Electrical Engg

TCS

4

Mr. Sudhanshu Kumar

ETC

TCS

5

Ms. Payal Gajbhiye

Computer Science & Engg.

Global Logic

 

 

S.no.

Name of the student

Branch

Company

  1.  

Apurva L. Shrirang

CSE

Infosys

  1.  

Prakash kumar ranjan

CSE

Infosys

  1.  

Ved prasad sharma

CSE

Infosys

  1.  

Vibhuti uppadhyay

CSE

Infosys

  1.  

Amit diwane

IT

Infosys

  1.  

Disha duggal

ETC

Infosys

  1.  

Kritika Rai

ETC

Infosys

  1.  

Priyanka ladhha

ETC

Infosys

  1.  

Smiriti Gupta

ETC

Infosys

  1.  

Jay Vaishnav

ETC

Infosys

  1.  

Sambhamurty R.

ETC

Infosys

  1.  

Vishesh Vyas

ETC

Infosys

  1.  

Md. Taslim Ansari

CSE

Tech Mahindra

  1.  

Praful Kumar

IT

Tech Mahindra

  1.  

Rahul Ramtekekar

ETC

Tech Mahindra

  1.  

Md. Shashul Rfin

ETRX

Jetking

  1.  

Ku. Nilakshi Khapekar

ETRX

Jetking

  1.  

Harish Ramaswami

ETC

HCL

  1.  

Vishesh Vyas

ETC

HCL

  1.  

Mayuri Kindarle

IT

Ypisilon Ltd.